AKTUALNOŚCI:

Oddali Jej życie
08 Grudnia 2014
Święta Barbaro, módl się za nami!
07 Grudnia 2014
Komunikat na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego
22 Listopada 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

21 grudnia 2014 r.
20 Grudnia 2014

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH:

14-20 grudnia 2014 r.
12 Grudnia 2014

INTENCJE POGRZEBOWE:

ZA + WŁADYSŁAWA NYCZ
09 Listopada 2014

POLECAMY:

zf

sd

Oddali Jej życie

1245.jpgZgodnie z tradycją w przeddzień święta Niepokalanego Poczęcia NMP odbyło się przyjęcie nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Proboszcz, o. Piotr Cuber, podczas której przeprowadził obrzęd przyjęcia nowych Rycerzy do Rycerstwa Niepokalanej.
więcej...

Wysłano 08 Grudnia 2014 przez ab

Święta Barbaro, módl się za nami!

1233.JPG4 grudnia w liturgiczne wspomnienie św. Barbary, miejscowi górnicy przyszli do świątyni parafialnej, aby podziękować Bogu za miniony rok oraz prosić o dalsze wstawiennictwo swojej patronki.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Proboszcz o. Piotr Cuber i z o. Florian Szczęch. Po Mszy świętej uczestnicy udali się do Domu Ludowego, gdzie odbyła się biesiada górnicza, podczas której dzieci z naszego przedszkola przedstawili program słowno-muzyczny dedykowany górnikom. więcej...

Wysłano 07 Grudnia 2014 przez ab

Komunikat na rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego

1232.jpgDrodzy Siostry i Bracia, z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 02 lutego roku 2016 w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. więcej...

Wysłano 22 Listopada 2014 przez ab

"Chodzić w zwycięstwie"

1223.jpg"Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili. " (Ef 2,10)

W dniach 7-11 listopada 2014 r. wspólnota "Fraternia Franciszkańska" działająca przy naszej parafii wraz z Przyjaciółmi przeżywała swoje rekolekcje wspólnotowe w Lubomierzu koło Mszany Dolnej. więcej...

Wysłano 16 Listopada 2014 przez ab

Jesienne spotkanie liderów MI - 2014

XIII Spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej w Harmężach nie było wcale pechowe. Wręcz przeciwnie, należy je zaliczyć do bardzo udanych, przede wszystkim ze względu na frekwencję.

1216.jpg

W spotkaniu które odbyło się w Harmężach w dniach 7 – 9 listopada 2014, wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób ze wspólnot MI z: Bielska-Białej, Głowienki, Harmęż, Krakowa, Krosna, Opola, Piekar Śląskich, Przemyśla, Radłowa, Radomska, Suchej Beskidzkiej, Świnnej, Wadowic, Woli, Wrocławia oraz Rycerze z Czech z Cieszyna i Brna.

1217.jpg

Tym razem za temat główny spotkania Rycerze wzięli: „konsekrację”. Zebrani zastanawiali się wspólnie nad szerokim kontekstem pojęcia „konsekracja” począwszy od konsekracji chrzcielnej, poprzez konsekracją rad ewangelicznych, konsekrację kapłańską, aż po oddanie się Matce Bożej w niewolę św. Ludwika M. Grognon de Montfort i stanie się narzędziem w ręku Niepokalanej św. Maksymiliana.

1218.jpg

Gośćmi tegorocznego spotkania byli: ks. dr hab. Wacław Siwak – mariolog z Przemyśla, mgr Urszula Fajczyk – polonistka z Legnicy, ks. lic. Jacek M. Pędziwiatr – redaktor naczelny Radia Anioł Beskidów, ks. dr Marek Studenski – dyrektor wydziału katechetycznego z Bielska Białej. Gospodarzami spotkania byli franciszkanie z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach o. Piotr Cuber i o. Arkadiusz Bąk.

1219.jpg

Prelegenci w swoich przedłożeniach wykazywali fundamentalną wartość konsekracji chrzcielnej dla każdego chrześcijanina oraz jej szczegółową aplikację dla poszczególnych stanów życia w Kościele. Na tym tle konsekracja w duchu monfortiańskim oraz kolbiańskim jawią się jako szczególna pomoc na drodze realizacji chrześcijańskiego powołania do świętości.

1220.jpg

Ostatnim, a zarazem najmocniejszym akcentem spotkania okazał się wykład ks. dr Marka Studenskiego, który wykazał niezwykłą skuteczność oddania się Matce Bożej na przykładzie św. Jana Pawła II oraz sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

1221.jpg

Tradycją spotkań liderów stały się już, oprócz wykładów i prelekcji, wspólna modlitwa oraz spotkania integracyjne przy wspólnym stole.

1222.jpg

o. Piotr Cuber OFMConv

Wysłano 11 Listopada 2014 przez ab

« Poprzednia Następna »