AKTUALNOŚCI:

Uroczystości męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego
03 Sierpnia 2015
List Episkopatu na sierpień
01 Sierpnia 2015
"Wezwani, aby rozświetlić ciemności" - zapowiedź
31 Lipca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

2 sierpnia 2015
02 Sierpnia 2015

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH:

2 - 8 sierpnia 2015 r.
31 Lipca 2015

INTENCJE POGRZEBOWE:

Za + Franciszka Wójcika
23 Lipca 2015

POLECAMY:

zf

sd

Uroczystości męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego

1406.jpeg

14 sierpnia 2015 roku przypada 74 rocznica śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego w KL Auschwitz.

Z tej okazji Franciszkanie i Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego zapraszają do udziału w uroczystościach, które rozpoczną się w piątek 14 sierpnia w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Program uroczystości:
8.00
- Transitus – nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Maksymiliana

8.45 - Piesza pielgrzymka do byłego obozu KL Auschwitz

10.30 – Eucharystia przy Bloku Śmierci pod przewodnictwem J.E. ks. Bp. Piotra Gregera, sufragana diecezji bielsko-żywieckiej.

Z Parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu piesza pielgrzymka wyrusza o godz. 8.45.

We czwartek, w wigilie uroczystości św. Maksymiliana serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, aby dziękować Bogu za dar życia i ofiary Ojca Maksymiliana.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach ku czci św. Maksymiliana - Męczennika Auschwitz.

Wysłano 03 Sierpnia 2015 przez ab

List Episkopatu na sierpień

Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu
Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości o abstynencję w sierpniu 2015 r.

Umiłowani w Chrystusie Panu! Siostry i Bracia!

Liturgia 18. Niedzieli Zwykłej wpisuje się w piękny cykl nauczania Chrystusa o Eucharystii, Chlebie Życia. Zbawiciel mówi: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”(J 6, 35). Karmiąc się Eucharystią, możemy „porzucić dawnego człowieka, (…) odnawiać się duchem (…) i przyoblec człowieka nowego, stworzonego na obraz Boga (…)” (Ef 4, 22-24).
Takiej przemiany potrzebujemy jako chrześcijanie. Głębokiej przemiany moralnej potrzebuje także nasz Naród. Dzisiaj jedną z najważniejszych polskich trosk jest brak trzeźwości. Mówią o tym nie tylko alarmujące dane statystyczne. Przede wszystkim mówią o tym niezliczone ludzkie dramaty, których źródłem jest alkohol. Dlatego w sierpniu, miesiącu rolniczego trudu, maryjnych świąt i patriotycznych rocznic, apelujemy o dobrowolny dar abstynencji. W poprzednich latach przypominaliśmy, że rodzina jest szkołą trzeźwości. Mówiliśmy o roli matek i ojców. W tym roku prosimy o zaangażowanie w ochronę trzeźwości najmłodszych Polaków. Przypominamy, że jedyną formą trzeźwości dzieci do 18 roku życia jest abstynencja.
więcej...

Wysłano 01 Sierpnia 2015 przez PC

"Wezwani, aby rozświetlić ciemności" - zapowiedź

1404.jpg "Wezwani, aby rozświetlić ciemności" to hasło tegorocznych rekolekcji dla młodzieży szkół gimnazjalnych, licealnych, studentów, młodzieży pracującej.

Uczestnicy spotkania na nowo poznają blask światła, którym jest Jezus Chrystus zwyciężający ciemności słabości, błędów i grzechów.

TERMIN: 10 - 14 sierpnia 2015 r.

MIEJSCE: Centrum św. Maksymiliana - HARMĘŻE k. Oświęcimia

W PROGRAMIE: modlitwa, nabożeństwa, konferencje, warsztaty (podział ze względu na wiek), świadectwa, filmy, koncerty, tańce;

W oczekiwaniu na spotkanie, polecamy Cię opiece Niepokalanej oraz
św. Maksymilianowi.


ZGŁOSZENIA do 5 sierpnia 2015 r.:
o. Arkadiusz Bąk
tel. 33/ 843 07 11
e-mail: miharmeze@gmail.com

Zobacz FILM z 2013 roku

ZDJĘCIA

Wysłano 31 Lipca 2015 przez ab

Jubileusz w Rychwałdzie

ZAPROSZENIE BISKUPA BIELSKO-ŻYWIECKIEGO
NA JUBILEUSZ PIĘĆDZIESIĘCIOLECIA
KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ W RYCHWAŁDZIE

Drodzy Bracia i Siostry,
w niedzielę, 19 lipca br. przeżywać będziemy ważne dla naszej diecezji wydarzenie - złoty jubileusz koronacji słynącego łaskami wizerunku Matki Bożej Rychwałdzkiej. Przed pięćdziesięciu laty, 18 lipca 1965 roku w Rychwałdzie zgromadziła się osiemdziesięciotysięczna rzesza wiernych, by pod przewodnictwem pasterzy – ówczesnego Prymasa Polski, kardynała Stefana Wyszyńskiego i Metropolity Krakowskiego – arcybiskupa Karola Wojtyły uczestniczyć w koronacji cudownego obrazu Matki Bożej koronami ówczesnego papieża Pawła VI.

Szczególny rozwój trwającego już od blisko czterech wieków kultu Matki Bożej w Rychwałdzie nastąpił w latach 1655-1657, kiedy to przybywali tu liczni wierni, by u Maryi szukać ratunku w obliczu grozy potopu szwedzkiego. Od tego czasu rychwałdzkie sanktuarium zasłynęło wieloma łaskami, których świadectwem jest kilkanaście ksiąg zawierających podziękowania i prośby, przechowywanych w miejscowym archiwum.
Na przestrzeni wieków Rychwałd stał się miejscem licznych nawróceń. Odnowie serc dokonującej się pod matczynym okiem Maryi służy dziś działający tu dom rekolekcyjny i dynamicznie rozwijające się duszpasterstwo w duchu nowej ewangelizacji.
Mamy szczególny tytuł, by w niedzielę, 19 lipca wziąć udział w uroczystości jubileuszowej.
Rychwałd należy do głównych sanktuarium maryjnych diecezji bielsko-żywieckiej. Zgromadźmy się więc licznie o godz. 15.00 przy ołtarzu na sanktuaryjnych błoniach, aby wraz z Prymasem Polski, arcybiskupem Wojciechem Polakiem, biskupami, kapłanami, rodziną franciszkańską i rychwałdzką wspólnotą parafialną uroczyście oddać hołd Matce Bożej, Pani Ziemi Żywieckiej i wyrazić wdzięczność za Jej opiekę nad naszą diecezją. Zachęcam Księży Proboszczów do zorganizowania pielgrzymek autokarowych,
by jak najwięcej osób mogło wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu.

Korzystając z okazji pragnę podziękować kustoszom sanktuarium w Rychwałdzie, Ojcom Franciszkanom, za troskliwą opiekę nad tym miejscem i podejmowane w nim owocne inicjatywy duszpasterskie.

Na czas przygotowań do uroczystości i pielgrzymowania do Rychwałdu wszystkim z serca błogosławię.

† Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki

Bielsko-Biała, 1 lipca 2015 r.

Wysłano 19 Lipca 2015 przez PC

Niedziela Misyjna - Przyjdź, Zobacz, Zostań!

1402.jpgW niedzielę, 21 czerwca br. w naszej parafii p.w. Matki Bożej Niepokalanej gościł o. Zbigniew Świerczek, wieloletni misjonarz, obecnie asystent prowincji ds. misji, który przez cały dzień głosił Słowo Boże.

Po Mszy świętej, o. Zbigniew emitował krótki film o męczennikach franciszkańskich o. Michale Tomaszku i o. Zbigniewie Strzałkowskim więcej...

Wysłano 20 Czerwca 2015 przez ab

« Poprzednia Następna »