AKTUALNOŚCI:

20 lat Misjonarek w Harmężach
14 Października 2014
Centrum w Krakowie
11 Października 2014
Święto Franciszkanów - Transitus
09 Października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

19 października 2014
18 Października 2014

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH:

19-25 października 2014 r.
17 Października 2014

INTENCJE POGRZEBOWE:

Za + Piotra Wichłacza
19 Sierpnia 2014

POLECAMY:

zf

sd

20 lat Misjonarek w Harmężach

1196.jpg

11 października 2014 r. minęło dokładnie 60 lat od dnia, w którym został założony przez włoskiego franciszkanina, Ojca Luigi Faccenda, Instytut Misjonarek Niepokalanej O. Kolbego. Ten piękny jubileusz zbiegł się z obchodami 20-lecia przybycia Misjonarek do Polski. Obecnie wspólnota Sióstr ma swój klasztor w Harmężach. Należą do niej również Wolontariusze Niepokalanej O. Kolbego.
Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się o 8.00 rano w sobotę. Siostry wraz z Wolontariuszami nawiedziły celę śmierci Św. Maksymiliana w Muzeum obozu Auschwitz, gdzie modliły się za swój Instytut, dziękując za charyzmat maryjno-misyjno-kolbiański, za dar tego pięnego powołania. więcej...

Wysłano 14 Października 2014 przez ab

Centrum w Krakowie

1195.jpg W ubiegłą sobotę, 4 października odbywało się w Krakowie święto św. Franciszka z Asyżu na które to zostali zaproszeni także przedstawiciele parafii Matki Bożej Niepokalanej z Harmęż. Na placu koło Bazyliki ojców Franciszkanów postawiono namioty, w których to zostały zaprezentowane poszczególne dzieła, które podejmują krakowscy Franciszkanie. więcej...

Wysłano 11 Października 2014 przez ab

Święto Franciszkanów - Transitus

W dniu 3 października po Mszy św. wieczornej wszyscy zakonnicy zgromadzili się wokół ołtarza z zapalonymi świecami w wigilię uroczystości św. Franciszka na nabożeństwie zwanym „Transitus”, które jest upamiętnieniem śmierć świętego z Asyżu.

1188.jpg więcej...

Wysłano 09 Października 2014 przez ab

Wirtualny spacer - "Klisze pamięci. Labirynty"

Od marca 2014 r. na stronie franciszkanów z Harmęż funkcjonuje wirtualny spacer po wystawie „Klisze pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja. Wirtualne zwiedzanie jest możliwe w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i włoskim.

W dolnej kondygnacji kościoła Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach, wchodzącego w skład Centrum św. Maksymiliana, w 1997 r. została zainstalowana wystawa „Klisze pamięci. Labirynty”. Autorem wystawy jest były więzień KL Auschwitz, znany i ceniony scenograf filmowy i teatralny, autor dwóch ołtarzy papieskich: Marian Kołodziej. Wystawa jest jego autorską interpretacją obozowego dramatu.

Pracę nad „Kliszami Pamięci” rozpoczął w 1993 r., a zakończył w maju 2009 roku, na kilka miesięcy przed śmiercią (13 października 2009 r.). W przeciągu szesnastu lat stworzył ponad 250 kompozycji rysunkowych różnej wielkości. Od 2003 ekspozycję zwiedziło ponad 50 000 osób, z całego świata.

Wystawa jest miejscem edukacji młodzieży oraz stałym elementem programów Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu, Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, czy Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Wirtualny spacer zrealizowała firma: „Spacery Wirtualne Piotr Jakubowski” z Rzeszowa. Od miesiąca wirtualne zwiedzanie zostało wzbogacone o komentarz słowny nagrany przez wdowę po artyście, znaną i cenioną aktorkę Halinę Słojewską Kołodziej.


Wirtualny spacer, oprócz strony Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu:

SPACER WIRTUALNY


można zwiedzać na stronach KRAKOWSKIEJ PROWINCJI FRANCISZKANÓW

Państwowego MUZEUM AUSCHWITZ BIRKENAU

Wrota Małopolski:

MALOPOLSKA.PL

MALOPOLSKA.PL/TURYSTA

URZĘDU MIASTA GDAŃSKA

Realizacja wirtualnego spaceru była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Wysłano 08 Października 2014 przez ab

List Episkopatu Polski zapowiadający XIV Dzień Papieski

List Episkopatu Polski zapowiadający XIV Dzień Papieski
"Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!"

Umiłowani w Chrystusie Panu Bracia i Siostry!

Pismo św. często przywołuje obraz winnicy. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się od przypomnienia tekstu z Księgi proroka Izajasza: „Chcę zaśpiewać mojemu przyjacielowi pieśń o jego miłości do swojej winnicy…” (Iz 5, 1). Również Chrystus odwołuje się do tego motywu (por. Mk 12, 1-9). Opowiedziana przez Niego przypowieść dotyczy narodu wybranego, ale nie tylko. więcej...

Wysłano 04 Października 2014 przez PC

« Poprzednia Następna »